Gazdówka pod lasem znajduje się w odległości 5 km od centrum Zakopanego, w Kościelisku – Kirach. Budzi ona zachwyt malowniczym położeniem w bliskości Doliny Kościeliskiej. Okoliczne lasy i łąki tworzą ścieżki zdrowia zachęcające do spacerów. Miejsce to jest doskonałą całoroczną bazą wypadową w Tatry i na Podhale. Ponadto w Kirach znajduje się stadion biathlonowy. Kościelisko-Kiry to największy ośrodek biathlonowy w Polsce. Często odbywają się tu Mistrzostwa Polski juniorów i seniorów
Stoi on na kamiennej podmurówce, położony jest na dużym obszarze, co stanowi jego dodatkowy atut.
Posiada duży, ogrodzony i monitorowany parking oraz duży ogród, w którym umieszczone zostały takie atrakcje jak zadaszony grill oraz staw rybny, przez co istnieje możliwość organizacji ognisk z pieczeniem barana, prosiaka i różnych imprez na własnym terenie.
Oprócz tego organizowane są także kuligi, „posiady” przy muzyce góralskiej, imprezy okolicznościowe (imieniny, bale sylwestrowe itp.), a także szkolenia, konferencje do 30 osób.
Istnieje możliwość zorganizowania wycieczek z przewodnikiem, wyjazdów na Słowację, Spływu Przełomem Dunajca itp. Na miejscu mogą Państwo dobrze zjeść.
Serwowane są dania kuchni tradycyjnej, regionalnej, a także dania wegetariańskie.
Stylowe, nowe wnętrze z wyrzeźbionymi motywami podhalańskimi zapewnia regionalny klimat.
Na parterze znajduje się duża jadalnia z kominkiem i salą taneczną.
W Gazdówce panuje niepowtarzalna atmosfera.
Romantyczna, związana z położeniem w zacisznym miejscu, nieopodal lasu, w bliskości z naturą, gdzie można wyjątkowo wypocząć i zregenerować siły, z dala od miejskiego zgiełku, a także ekskluzywna ze względu na niewielką liczbę miejsc, (tylko 2 apartamenty), ich jakość, dużą ilość miejsca dookoła posesji.
To wspaniałe miejsce dla miłośników regionu, szukających czegoś na uboczu.
Meble zrobione zostały z litego drewna.
Dwa duże apartamenty z pięknymi łazienkami znajdują się na pierwszym i na drugim piętrze.
Na pierwszym piętrze rozmieszczone są jeszcze trzy pokoje dwuosobowe.
W lecie, przy pięknej słonecznej pogodzie widoki na Tatry zachęcają do pieszych spacerów oraz wycieczek rowerowych. W odległości ok. 300 metrów od obiektu znajduje się trasa rowerowa.
Blisko stąd jest do przejścia granicznego na Słowację i do górskich szlaków turystycznych Doliny Kościeliskiej. Z osiedla Kiry („kira” – gwar. „zakręt, zakos”), nad potokiem Kirowa Woda, przy szosie łączącej Zakopane z Witowem, turyści wyruszają w Dolinę Kościeliską.
Do wnętrza doliny prowadzi szeroka, ubita droga przechodząca przez skalną Bramę Kantaka, za którą wyłania się polana Wyżnia Kira Miętusia. Dnem doliny płynie Potok Kościeliski, a po obu jego stronach znajdują się rozległe polany, gdzie w sezonie wypasa się owce, które przyciągają swym widokiem nie tylko najmłodszych.
Niedaleko znajduje się wejście do Jaskini Mroźnej (500 m długości, oświetlenie elektryczne, zwiedzanie w grupach z biletami, łącznie z dojściem 1,5 – 2 godz.).
Idąc niebieskim szlakiem można dotrzeć na widokową polanę Stoły, gdzie znajdują się zabytkowe szałasy (w obie strony 1,5 godz.). Następnie droga prowadzi przez wąwóz Bramy Kraszewskiego, za wąwozem dolina rozszerza się w kotlinę Hali Pisanej.
Inne szlaki to żółty szlak do Wąwozu Kraków z Jaskinią Smoczą Jamą oraz szlak prowadzący na Halę Ornak (z Kir pieszo 1,5 godz.).
Najczęściej z Kirów idzie się: szlakiem zielonym do Schroniska Ornak, lub od Cudakowej Polany na Czerwone Wierchy. Na skraju hali Ornak znajduje się schronisko, na wysokości 1093 m n.p.m., zbudowane w latach 1947-49. Od schroniska wiodą szlaki do Stawu Smreczyńskiego (35 min., szlak czarny), na Iwaniacką Przełęcz, Ornak, i na Ciemniak.
Kościelisko leży w województwie małopolskim, w powiecie tatrzańskim, w gminie o tej samej nazwie. Na stałe mieszka w nim około 8 000 mieszkańców.
Miejscowość położona jest u stóp Pasma Gubałowskiego, na zboczach wzgórz do niego należących (między innymi Palenicy Kościeliskiej – 1183 m n.p.m.), na terenie Rowu Kościeliskiego.